ما را دنبال کنید در

10 روش تضمینی افزایش سرعت المنتور و افزایش سرعت وبسایت

همه ما در مورد المنتور اطلاعات پایه ‌ای را داریم، اینکه استفاده المنتور خیلی راحت است، در اجرا و پیاده سازی خیلی سریع است، و امکان ایجاد هر طراحی را به ما می‌دهد. با این حال بعضی وقت‌ها وب سایت های المنتورممکن است تحت تاثیر تنظیمات یا پیکربندی اشتباه باعث کندی سرعت وبسایت شود.

اشتراک گذاری:

افزایش سرعت المنتور - افزایش سرعت سایت

همان طور که همه می‌دانیم المنتور یکی از بهترین پلاگین های صفحه سازاست. المنتور به شما امکان ایجاد وبسایت های ریسپانسو و زیبا را می دهد. اما برخی از وب سایت ها ممکن است با مشکلاتی مانند کندی وبسایت و کاهش سرعت المنتور مواجه شوند.

مهمتر از همه، خیلی از افراد واقعاً نمی دانند ” چگونه سرعت المنتور را افزایش دهند”، که در نتیجه با افزایش سرعت المنتور باعث افزایش سرعت وبسایت می شود.

به همین دلیل در این مقاله موثرترین و تضمینی ترین نکات عملی برای افزایش سرعت وب سایت المنتور را به شما نشان خواهیم داد.

و در قسمت آخر این مقاله به رایج ترین اشتباهاتی که باعث کاهش سرعت وبسایت می‌شود می پردازیم.

المنتور سرعت وب سایت را کم می کند: آیا درست است؟

همه ما در مورد المنتور اطلاعات پایه ‌ای را داریم، اینکه استفاده از المنتور خیلی راحت است، در اجرا و پیاده سازی خیلی سریع است، و تقریبا امکان ایجاد هر طرحی را به ما می‌دهد. با این حال بعضی وقت‌ها وب سایت های المنتورممکن است تحت تاثیر تنظیمات یا پیکربندی اشتباه قرار بگیرند و باعث کندی سرعت وبسایت شوند.

طبق آمار گوگل، اکثر سایت ها به بیشتر از ۴ ثانیه به زمان نیاز دارند تا به صورت کامل بارگذاری شوند، البته این زمان ممکن‌ است بسته به محتوای شما و چندین عامل دیگر کمی متفاوت باشد.

المنتور به تنهایی باعث مشکل در سرعت بارگذاری سایت شما نیست. دلایل زیادی پشت این موضوع وجود دارد. به عنوان مثال، مشکلات هاست، خطاهای سرور، تصاویر و فایل های رسانه ای بزرگ، اسکریپت های خارجی، افزونه های اضافی، فایل های تم و غیره.

وب سایت به دلایل زیادی می‌تواند به کندی بارگذاری شود. در این مقاله به خوبی توضیح میدهیم که چرا وب سایت به دلایلی مختلفی کند عمل می‌کند.

و در قسمت بعدی توضیح می‌دهیم که چگونه می توانیم سرعت سایت المنتور را افزایش بدهیم و چه مواردی را باید رعایت کنیم.

7 نکته تضمینی برای افزایش سرعت وب سایت المنتور

نکاتی برای افزایش سرعت وب سایت:

همه می‌دانیم که صفحه ساز المنتور چه قدر قدرتمند است و چه نتایج فوق العاده ای درطراحی وبسایت میتواند ایجاد کند. پس جای شک نیست. اما حقیقت تلخ ماجرا اینجا است که یکسری عوامل میتواند سایت المنتور شما را آهسته کند.

المنتور گزینه ها و قابلیت های ویرایش زیادی را به کاربر ارائه میدهد. البته با اینکه طراحی صفحات وب با المنتور واقعا آسان و سریع است، اما اگر میخواهید سرعت وب سایت خودتان را افزایش بدهید، مواردی که قصد داریم بگوییم را بررسی کنید.

1. از هاست رایگان استفاده نکنید

اگر یک کسب و کار انلاین روی وبسایت خودتان دارید، عاقلانه است که از هاست یا سرور پولی و معتبر استفاده کنید.در نتیجه باید از بهترین پلن های موجود هاست یا سرور برای افزایش سرعت وب سایت استفاده کنید. همانطور که میدانید هاستی که انتخاب میکنید خیلی مهم است. به دلیل استفاده از هاست رایگان، وب سایت شما ممکن است مشکلاتی مثل سرعت پایین، در دسترس نبودن سرور و موارد دیگر داشته باشد.

بهترین پلن های هاست برای المنتور >

2.تغییر اندازه و بهینه سازی رسانه (تصاویر، ویدیوها یا GIF)

استفاده از هر فایل رسانه ای بدون تغییر اندازه و بهینه سازی میتواند به شدت سرعت و عملکرد سایت را کاهش دهد، باعث از دست رفتن بیننده ها شود، روی خوانایی وب سایت تأثیر بگذارد، بخش زیادی از پهنای باند اشغال شود و موارد دیگر.

برای رفع این مشکل می توانید از TinyPng برای تغییر اندازه فایل های مدیا استفاده کنید و از شر این مشکل خلاص شوید. این یک ابزار فوق العاده است.چون تصاویر را بهینه میکند و وضوح تصویر را حفظ میکند.

3.آگاهی در مواقع استفاده از اسکریپت های خارجی

بعضی اوقات لازم است اسکریپت های خارجی مثل HTML، جاوا اسکریپت و سایر کدها را اضافه کنیم. اما، این را می دانستید؟ که استفاده از این کدها ممکن سرعت وب سایت شما را کاهش دهد؟

بله درست شنیدید.

اسکریپت های خارجی مثل نقشه های گوگل، تعداد پست های فیس بوک و آواتارها باعث کاهش سرعت وب سایت میشود. اما این موارد برای هر وب سایتی خیلی مهم است.

پس باید چه کار کرد؟!

می توانید فونت های گوگل، آیکون Awesome و EIcons را با اضافه کردن کدهای زیر به فایل functions.php در سایت وردپرس خودتان غیرفعال کنید.

فونت گوگل

اگر واقعاً می خواهید سرعت المنتور را افزایش دهید و از اسکریپت های دیگر استفاده کنید، از کدهای زیر میتوانید برای غیرفعال کردن فونت های گوگل استفاده کنید.

 add_filter( 'elementor/frontend/print_google_fonts', '__return_false' );

فونت awesome

برای غیرفعال کردن فونت Awesome از کدهای زیر استفاده کنید:

<!-- wp:code -->
<pre class="wp-block-code"><code> add_filter( 'elementor/frontend/print_google_fonts', '__return_false' );
</code></pre>
<!-- /wp:code -->

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که: به طور پیش فرض، آیکون های فونت Awesome فقط در صفحه ای که شما از آن استفاده میکنید بارگیری می شود و به همین دلیل، این فونت در صفحاتی که حاوی ایکون های فونت Awesome هستند بارگذاری نمی شوند. در نتیجه، عملکرد و سرعت صفحه را در وب سایت شما بهینه میکند و حتی SEO و تجربه کاربری را آسان میکند.

غیر فعال کردن EIcons

اگر واقعاً فکر می‌کنید از هیچکدام از فونت های Awesome استفاده نمیکنید، فونت Awesome را غیر فعال کنید.در نتیجه، اگر فونت Awesome را غیرفعال کنید، آیکون ها دیگر در هیچکدام از صفحات سایت ظاهر نمیشوند.

 add_action( ‘wp_enqueue_scripts’, ‘remove_default_stylesheet’ , 20 );
 function remove_default_stylesheet() {
 wp_deregister_style( ‘elementor-icons’ );
 }

4. حواستان باشد که از چندین پلاگین به طور همزمان استفاده استفاده نکنید.

این دوره عصر تکنولوژی است. اکوسیستم وردپرس 34 درصد از فضای وب را تحت اختیار دارد.افزونه های زیادی در صنعت وردپرس برای مدیریت این پلتفرم عظیم وجود دارد ولی همه آنها برای شما خوب نیست.

بعضی وقت ها استفاده از افزونه های زیاد در یک وب سایت باعث میشود صفحه وب به کندی بارگذاری شود. بنابراین قبل از استفاده از هر افزونه ای باید دو بار فکر کنید. از طرف دیگر، اگر کارتان تمام شده، می توانید افزونه مد نظر را غیرفعال کنید.

5. استفاده از قالب مناسب

استفاده از قالب مناسب برای وب سایت یک واقعیت مهم است. شما باید از یک قالب مناسب برای وب سایت خودتان استفاده کنید.

قالب خوب نباید سرعت سایت را کم کند، ولی متأسفانه بسیاری از قالب ها این کار را میکنند.

المنتور

کار هایی که میتوانید انجام بدهید این است که:

1-غیرفعال کردن قالب های مشکل ساز
2-می توانید از قالب twenty استفاده کنید. (مقاله مربوط به قالب پیش فرض وردپرس را بخوانید)
3-از قالب های پیش‌فرض المنتور استفاده کنید، یا میتوانید از افزونه Happy Elementor برای طراحی سایت استفاده کنید.

6. از CDN (شبکه توزیع محتوا) استفاده کنید.

خیلی از کاربران از ما میپرسند که CDN یعنی چه؟ تکنولوژی CDN مخفف Content Delivery Network است. به عبارتی CDN یک شبکه توزیع محتوا است که سرورهایی در نقاط مختلف جغرافیایی قرار می گیرند و با توجه به اینکه کدام سرور به موقعیت بازدیدکننده سایت نزدیک تر است به درخواست ها پاسخ داده می شود. در واقع اطلاعات سایت از سروری درخواست می شود که به موقعیت کاربر نزدیک تر باشد. در نتیجه وبسایت ما با سرعت بیشتری بارگزاری میشود.

اما اگر یک شخصی از اروپا یا آمریکا از سایت بازدید کند چه میشود؟ مدت زیادی طول میکشد تا صفحات وبسایت شما بارگذاری شود. به همین دلیل است که شرکت های غول پیکر CDN های زیادی در سراسر جهان دارند تا تاخیری ایجاد نشود.چند تا از شرکت های معروفی که CDN های زیادی در سراسر جهان دارند عبارتند از آمازون، علی بابا و eBay.

اگر وب سایت شما تازه شروع به کار کرده باشد و گواهی SSL هم داشته باشد ، لازم نیست نگران CDN باشید. اما اگر سایت شما مخاطب زیادی دارد و به طور کلی ارزش مالی زیادی دارد، باید پایگاه داده را روی CDN دیگری هاست کنید. بهترین شرکت های CDN عبارتند ازHetzner و Cloudflare که میتوانید تهیه کنید.

7. از افزونه کش استفاده کنید

اگر مبتدی هستید ممکن است ندانید که کش صفحه چیست. بیایید اول بگوییم که چه طور کار میکند. هر وب سایت از دو بخش تشکیل شده است : پایگاه داده front-end و پایگاه داده پشتیبان (پست های وبلاگ، فیلم ها، تصاویر و GIF). کاربر عادی معمولاً با این قسمت کار میکند و نوع محتوایی را که می خواهد ببیند را درخواست می کند.

پایگاه داده بک‌اند فایل‌ها/کدهای HTML را برای این محتوا ایجاد میکند و آن‌ ها را به صورت بصری به شکل بهینه به مرورگر بازدیدکننده ارائه میکند. اما سرور back-end کدهای HTML را ذخیره نمیکند. پس، هنگامی که کاربر درخواست جدیدی دارد، سرور باید دوباره کد را از ابتدا تولید کند.

در این قسمت پلاگین کش یک راه حل بسیار خوب است.حالا سوال اینجاست که چه طور کار میکند؟ پس از تولید کد، کد را نگه می دارد و در صورت انجام مجدد همان سفارش، بلافاصله آن را به کاربر تحویل میدهد.

8. از DNS مناسب استفاده کنید

DNS مخفف Domain Name System است که این سرور آدرس های دامنه قابل خواندن توسط انسان (مانند https://surfping.net/) را به آدرس های IP قابل خواندن توسط ماشین (مانند 1900.100.101) ترجمه می کند.

DNS چگونه کار میکند؟ هر وب سایت روی یک سرور میزبان میزبانی میشود و یک آدرس IP دریافت میکند. وقتی که کاربر URL را در مرورگر تایپ میکند و کلید اینتر را میزند، سرور DNS شروع به یافتن آدرس IP دامنه می کند.

یک سیستم DNS که کارایی بالایی داشته باشد میتواند به تعیین سریع تر آدرس IP و اتصال سریعتر آن به مرورگر کمک کند. به همین دلیل باید از یک سرور DNS با کارایی بالا استفاده کنید. بعضی از بهترین سرورهای DNS که میتوانید از آنها استفاده کنید عبارتند از Cisco OpenDNS، Cloudflare، Google Public DNS و Quad.

9. فایل های غیر ضروری را از پایگاه داده حذف کنید

پایگاه داده به محیطی میگویند که فایل های وب (تصاویر، فیلم ها، GIF ها، کلیپ های صوتی و غیره) در آنجا ذخیره میشود. فایل های غیر ضروری میتوانند وبسایت شما را آهسته کنند و بخش زیادی از پهنای باند اشغال شود. با این حال، بارها اتفاق می افتد که کاربر بارها و بارها یک تصویر را آپلود میکند، که طبیعتا اشتباه است.

هر تصویر را یک بار آپلود کنید.هر زمانی که به آن نیاز داشتید از گزینه media file استفاده کنید. در ضمن از نظرات اسپم جلوگیری کنید.

10. حداکثر حافظه وردپرس را افزایش دهید

به طور پیش فرض، وردپرس دارای محدودیت حافظه PHP 32 مگابایتی است. بعضی از ارائه دهنده های هاست محدودیت حافظه را تا 64 مگابایت افزایش میدهند. این حافظه PHP مهم است چون وردپرس برای اجرا و اجرای تم ها، افزونه ها و کدها باید مقدار کافی از حافظه را تحت اختیار داشه باشند.

برای اجرای روان و سریع المنتور، وردپرس به محدودیت حافظه ۲۵۶ مگابایتی نیاز دارد. شما به راحتی میتوانید محدودیت حافظه PHP را افزایش بدهید.

ویدئوی روش افزایش محدودیت حافظه PHP را از طریق سی پنل میتوانید تماشا کنید.

11. از آخرین ورژن PHP استفاده کنید

اکثر قالب ها و افزونه های وردپرس سعی میکنند برای حفظ سازگاری به آخرین نسخه PHP به روز شوند. پس، اگر فراموش کرده اید که وب سایت خودتان را به آخرین نسخه PHP ارتقا دهید، ممکن است بعضی از افزونه ها یا قالب ها با وب سایت مد نظرتان سازگاری نداشته باشند.

در ضمن این مسئله باعث کاهش سرعت وبسایت میشود. علاوه بر این، ارتقاء به آخرین نسخه PHP برای مطمئن شدن از امنیت بالاتر و امنیت بیشتر در برابر هکرها بسیار ضروری است.

12. از هات لینک محافظت کنید

هات لینک چیست؟ Hotlinking به فرآیند نمایش فیلم ها، تصاویر و سایر فایل های رسانه ای به وب سایت های دیگر با استفاده از پهنای باند مختص به همان وبسایت میگویند هات لینک. اگر فراموش کردید که Hotlinking را در وبسایت خودتان غیرفعال کنید، باعث میشود تا بقیه اجازه داشته باشند تا فایل های وبسایت شما را در وبسایت خودشان با استفاده از پهنای باند وب سایت خودتان مشاهده کنند.

فعال بودن این گزینه میتواند به شدت سرعت سایتتان را کاهش دهد. ویژگی Hot Link Protection در کنترل پنل قرار گرفته است و با فعال کردن این گزینه میتوانید از استفاده دیگران از محتوای وبسایت و پهنای باند خودتان جلوگیری کنید. میتوانید ویدیوی زیر را در مورد نحوه فعال کردن محافظت از هات لینک ها تماشا کنید.

نکات اضافی

بعد از اعمال نکات بالا در وبسایت، باید آنها را در وب سایت ذخیره و نهایی کنید.

برای افزایش سرعت وب سایت میتوانید از WP Rocket و Autoptimize استفاده کنید.

WP Rocket

این افزونه به روش های زیر به شما کمک میکند:

 • میتوانید تمام فایل های JS داخلی و خارجی را در یک فایل تولید کنید.
 • میتوانید همه اسکریپت های کامپایل شده قبل از اسکریپت اصلی را با هم نگه دارید.
 • بهینه سازی خودکار موارد شخص ثالث (Tawk.to، WP Rockets Lazyload، lazyload, Google Analytics, Double Click Google Analytics)
 • بهینه سازی سرعت اپلود و …

Autoptimize

به واسطه بهینه سازی خودکار باعث بهبود سرعت وب سایت شما میشود. از روش های زیر میتواند کار را برای شما آسان تر کند:

 • میتواند اسکریپت ها و الگوهای کش را کم کند
 • به طور پیش فرض CSS را در هدر صفحه قرار میدهد
 • داخلی سازی CSS های کریتیکال
 • بهینه سازی سرعت بارگزاری عکس ها
 • بهینه سازی فونت گوگل و …

اشتباهات رایجی که نباید انجام دهید

فکر میکنید از المنتور درست استفاده می کنید؟ اگر جوابتان بله بود که هیچ ولی اگر جوابتان نه بود، این قسمت برای شماست. چون در اینجا میخواهیم اشتباهات رایجی که کاربران المنتورهمیشه مرتکب میشوند و نحوه رفع این مشکلات را توضیح بدهیم.

البته، ما قبلاً در بخش قبلی در مورد روش هایی که میتواند به افزایش سرعت وب سایت المنتور کمک کند صحبت کردیم.

خب شروع کنیم:

استفاده از قالب های غلط

یک قالب اصولی، میتواند چهارچوب درستی به وب سایت بدهد. اما اگر قالب درستی انتخاب نکنید ، تمام تلاش هایی که انجام میدهید به موفقیت منجر نمیشود. مردم به وب سایت شما نمیایند و در نتیجه تصویر منفی از سایتتان ایجاد می کند.

یک قالب با انعطاف پذیری و سفارشی سازی بالا دقیقا همان چیزی است که باید بخواهید. چرا؟ چون تجربه جذاب و فوق العاده ای برای بیننده وبسایت ایجاد میکند، در نتیجه عاقلانه است که از یک قالب مناسب برای وب سایت استفاده کنید یا آن را از اول سفارشی و ویرایش کنید.اگر این کار درست صورت بگیرد گوگل نه تنها رتبه سایت شما را افزایش میدهد، بلکه سرعت وب سایت شما را هم افزایش میدهد.

سفارشی سازی بدون پاک کردن کش

یکی دیگر از اشتباهات رایج، سفارشی کردن وب سایت بدون پاک کردن کش وب سایت میباشد که به سرعت وبسایت لطمه وارد میکند. وب سایت ها دائما در حال تغییر و به روزرسانی هستند پس خیلی مهم است که کش به طور منظم قبل از ویرایش یا طراحی پاک شود.

اگر کاربر MAC هستید، می تونید فایل کش با استفاده از Command + R و Control + Shift + R برای ویندوز پاک کنید. برای رهایی از این مشکل می تونید مقاله روش های رایج را مطالعه کنید.

بهینه نکردن عکس ها

تصاویری که بهینه باشند نه تنها برای سئو مفید هستند، بلکه برای بارگذاری سریع صفحه هم مفید هستند. خیلی از کاربران المنتور اندازه تصاویر را قبل از بارگذاری تغییر نمیدهند.این کار باعث میشود وب سایت سنگین تر شود و به کندی بارگذاری شود.

همانطور که در بخش قبل گفتیم باید با استفاده از TinyPNG اندازه هر تصویر را تغییر دهید.

استفاده نکردن از رنگ های پیشفرض

با اینکه موضوع ساده ای محسوب میشود ولی بعضی اوقات ممکن است به دلایلی از رنگ های پیشفرض و صحیح استفاده نکنید. برای مثال میتوانید از گالری رنگ های پیشفرض المنتور استفاده کنید و در صورت نیاز رنگ های پیشفرض را تغییر دهید.

این رنگ ها دقیقا به شکلی انتخاب شده اند که کار کردن با محیط وبسایت را برای کاربر راحت تر کند. این روش به شما کمک میکند تا مقدار زیادی از زمانتان را صرفه جویی کنید و باعث ایجاد ثبات و یکدستی رنگ ها در سراسر وبسایت میشود.

سوالات متداول درباره نحوه افزایش سرعت وب سایت المنتور

امیدوارم از این بحث لذت برده باشید. حالا به سوالات متداول مربوط به افزایش سرعت سایت های المنتور پاسخ میدهیم.

آیا المنتور سرعت وبسایت را کم میکند؟

طبیعتا خیر. المنتور سرعت وبسایت را کم نمیکند. ولی اگر وبسایت شما کاملاً بهینه‌ سازی نشده باشد، روی یک سرور خوب و سریع میزبانی نشده باشد، از تم‌ها و افزونه‌های مناسبی استفاده نکرده باشد، مدیریت خوبی نداشته باشد و ناکارآمد باشد، ممکن است سرعت پایینی داشته باشد.

حداکثر حافظه مورد نیاز برای المنتور چقدر است؟

محدودیت حافظه ۲۵۶ مگابایتی برای المنتور اجباری است. ولی برای عملکرد بهتر می توانید حداکثر حافظه اختصاص داده شده را تا ۵۱۲ مگابایت افزایش دهید.

آیا المنتور به سئو آسیب می‌زند؟

میلیون ها سایت از المنتور استفاده می‌کنند، المنتور به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یا همون SEO آسیبی نمی‌زند. حتی می تواند به شما در بهبود بسیاری از بخش های فنی سئو کمک کند.

آیا واقعا به المنتور نیاز داریم؟

اگر از وردپرس استفاده میکنید، ویرایشگر بلوک گوتنبرگ برای ایجاد صفحه لندینگ کافی است. اما المنتور دارای ویژگی ها و ابزارهای جذاب زیادی است که توسط آن میتوانید صفحات فرود جذاب و خلاقانه ای را ایجاد کنید. در ضمن المنتور دارای نسخه های Lite و Pro است.
با نسخه Lite، میتوانید یک وب سایت در سطح مبتدی و ساده ایجاد کنید. اما اگر میخواهید ظاهر جذابی به آن دهید، باید از نسخه حرفه ای المنتور استفاده کنید.

چگونه کش المنتور را پاک کنیم ؟

مراحل بسیار ساده است. وارد کنترل پنل وردپرس شوید. و بعد طبق گزینه های زیر پیش بروید:
Control Panel > Item > Tools > General
روی دکمه Rebuild files and data کلیک کنید. و بعد روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. از این قسمت میتوانید کش المنتور را پاک کنید.

برای دریافت نسخه حرفه ای واورجینال المنتور، می‌توانید با گذاشتن نظر و درخواست المنتور حرفه ای به رایگان برای شما ارسال کنیم .

سخن آخر

طبیعتا به طور کامل نمی توانیم همه موارد را در یک مقاله بیان کنیم. اما تمام سعی خودمان را کرده ایم که روی مشکلات مهمی که کاربران المنتور با آن مواجه هستند تمرکز کنیم. اگر خودتان مسئولیت ایجاد وبسایتی را به عهده گرفته اید یا شخصی را استخدام کرده اید، پیشنهاد میشود در هنگام سفارشی سازی سایت با المنتور دقت و وسواس زیادی به خرج دهید.

امیدوارم که این مطالب برایتان مفید بوده باشد. اگر مراحلی که گفته شده را به دقت انجام دهید، مطمئناً میتوانید سرعت وب سایت المنتور را افزایش دهید.

به هر حال، اگر احساس میکنید مشکلی که داشتید در این صفحه نیست در بخش نظرات مشکلاتتان را با ما درمیان بگزارید.

منبع: happyaddons.com

2 دیدگاه
زهرا امرائی

لطفا راهنمایی کنید حدقل سیستم و فضای مورد نیاز برای سایت فروشگاهی که با المنتور طراحی شده چقدره ؟

جودکی | joudaki

حدقل cpu2 core رم ۲ و حدقل ۲ گیگابایت فضای ذخیره سازی مورد نیازه

یک پاسخ بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلد های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *